fbpx

Sposoby monetyzacji

Czy ludzie zarabiają na TikTok?

Tak!

Niektórzy ludzie robią z tego duże ilości. Tyle dolarów, że dla niektórych wystarczy to na utrzymanie! Ludzie stają się bogaci, zarabiając na TikTok. Z tej lekcji dowiesz się, jak możesz to zrobić.

Ponadto platforma z dnia na dzień ulepsza swój system zarabiania! Co to znaczy?

Więcej ludzi zarobi więcej!

Dlaczego nie być wśród nich?

Jakie więc opcje zarabiania są obecnie dostępne w TikTok?

Omówmy różne sposoby zarabiania pieniędzy w TikTok:

1. Sprzedawaj produkty innych ludzi

… I można to zrobić na dwa sposoby:

  • marketing influencerów
  • Marketing afiliacyjny

Możesz wykorzystać swoich odbiorców TikTok i sprzedawać produkty innych osób. Oznacza to, że  stajesz się influencer  w określonej niszy, znajdujesz odpowiednie produkty, które docenią Twoi odbiorcy, a następnie po prostu je promujesz.

Nazywa się to często marketingiem wpływowym. Powszechnym błędem jest to, że aby mieć takie koncerty, trzeba mieć duże konto (od znanych firm). Prawda jest taka, że ​​firmy często szukają mniejszych kont – mają lepsze połączenie z odbiorcami! Mogą też zatrudnić więcej osób za tę samą kwotę.

Tak więc, aby dotrzeć do większej liczby (potencjalnych) klientów i wykorzystać bardziej osobiste kontakty, które mają mniejsi wpływowi, duże marki faktycznie celują (i preferują) mniejsze konta… Podsumowując: nie martw się, jeśli nie masz ogromnej liczby obserwujących jednak umowa z marką może być tuż za rogiem!

Drugim sposobem sprzedaży produktów innych osób jest prowadzenie  kampanii marketingu afiliacyjnego . Będziesz musiał wyszukać firmy, które mają opcje stowarzyszenia lub partnerstwa w swojej witrynie, a następnie zgłosić się do ich programu.

Jako partner marketingowy otrzymujesz procent od każdej sprzedaży. Załóżmy, że masz konto, które promuje książki, więc możesz łatwo zostać partnerem Amazon i promować książki, które ludzie mogą kupować w Amazon. Otrzymasz specjalny link, który rejestruje każdą wizytę, którą wysyłasz do Amazon, a za każdą sprzedaż otrzymasz zniżkę! Ludzie robią to z blogami / stronami internetowymi od ponad dziesięciu lat. To bardzo lukratywne i odkrywamy, że coraz więcej kont TikTok zarabia na swoich odbiorcach, angażując się w takie praktyki.

Chcesz zobaczyć, jak robią to inni?

Aby zobaczyć, którzy ludzie prowadzą kampanie influencerów w TikTok, musisz szybko wyszukać. Przejdź do karty Odkrywanie, a następnie wyszukaj słowo „reklama”. Zgodnie z polityką TikTok, każde konto musi wpisać hashtag „#Ad” w opisie klipu, jeśli klip zawiera promocję (lub sprzedaje produkt lub prowadzi jakiekolwiek kampanie komercyjne). Zobaczysz, że obecnie jest ponad 7 miliardów takich klipów. To rzuca trochę światła na lukratywny charakter tej praktyki, biorąc pod uwagę liczbę osób, które to robią…

Znów jest wiele marek szukających możliwości marketingowych i wielu twórców zarabia na tym duże pieniądze.

2. Sprzedawaj własne produkty

Drugim najpopularniejszym sposobem zarabiania pieniędzy na TikTok jest rozpoczęcie marketingu własnych produktów.

Może to dotyczyć dowolnego miejsca, od towarów fizycznych po zasoby cyfrowe. Po szybkim wyszukiwaniu zobaczysz, że wiele osób sprzedaje swoje towary (np. Odzież).

3. Promuj / sprzedawaj swoją muzykę

Innym sposobem zarabiania pieniędzy z TikTok jest promowanie własnych piosenek. Jeśli jesteś muzykiem lub producentem, możesz promować swoją muzykę za pośrednictwem platformy TikTok. W ten sposób „Old Town Road” odpadła i stała się jedną z najpopularniejszych piosenek wszechczasów. To był całkowity przełom i zmienił wszystko, jak działa przemysł muzyczny.

Aby rozpocząć, możesz skontaktować się z innymi TikTokerami i osobami wpływowymi i poprosić ich o użycie Twojej piosenki w swoich klipach. Na drugim końcu spektrum twórcy mogą skontaktować się z Tobą, aby poprosić Cię o użycie utworu, a następnie możesz obciążyć ich za korzystanie z niego. Tak czy inaczej, jako muzyk masz ogromny potencjał, aby zarobić trochę gotówki na TikTok.

4. Sesje na żywo

Innym świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy na TikTok jest przejście na żywo i korzystanie ze zintegrowanego systemu monet platformy. Wiele osób zaczęło to robić i działa dobrze. Jeśli masz dużą (i bardzo lojalną) obserwację, podczas sesji na żywo możesz otrzymywać prezenty i darowizny w postaci monet. Monety zostaną zamienione na diamenty, a następnie diamenty zostaną zamienione na prawdziwą gotówkę przez Tiktok.

Istnieje limit 50 $, który musisz osiągnąć, aby wypłacić swoje pierwsze zarobki. Początkowo miał to na celu sposób dla muzyków na koncerty na żywo i otrzymywanie informacji zwrotnych od swoich fanów. Później ten system prezentów przekształcił się w formę przyjmowania darowizn i zarabiania na odbiorcach Tiktok. Pamiętaj, że nie jest to najlepszy sposób na zarabianie pieniędzy, ponieważ potrzebujesz dość dużej publiczności. Jest to po prostu coś, o czym należy pamiętać, ponieważ możesz spróbować w pewnym momencie.

5. Rozwijaj i sprzedawaj konta

Rozwój i sprzedaż konta TikTok (lub wielu kont) to kolejny sposób na uzyskanie pieniędzy z TikTok. To stara strategia, którą ludzie wdrożyli na Facebooku i Instagramie (a nawet na YouTube). Zaletą tej strategii jest to, że jest skalowalna. Możesz równolegle założyć kilkanaście kont, a następnie je sprzedać, aby uzyskać zysk.

Konta te są bardzo ważne dla firm (lub osób sprzedających usługi lub produkty), więc nawet jeśli może się wydawać, że są to puste, bezsensowne konta, to w rzeczywistości żyła złota! Jedyną rzeczą jest to, że te konta muszą wzrosnąć do setek tysięcy obserwujących, aby były warte czegoś dla firmy lub marki. Muszą być również skierowane laserowo na określoną (i komercyjnie opłacalną) niszę. Upewnij się, że temat i dane demograficzne są zgodne z potrzebami marki, której sprzedajesz!

6. Usługi doradcze

Świadczenie usług doradczych w TikTok to kolejny sposób na zarobienie dobrych pieniędzy. Rozwijając swoje konto, zyskujesz wgląd w to, co działa i jak możesz je szybciej rozwijać. To bardzo cenna informacja, za którą ludzie zapłacą dużo pieniędzy.

Możesz więc dotrzeć do ludzi, aby zaoferować swoje usługi konsultingowe i pomóc im zwiększyć grono odbiorców, a nawet pomóc w tworzeniu pomysłów i struktury treści. To wciąż coś nowego, ale kilka lat temu na Instagramie wybuchło, więc spodziewamy się, że będzie coraz więcej usług konsultingowych oferowanych również dla kont TikTok.

Pierwszym krokiem do zdobycia takiego biznesu jest samodzielne posiadanie dużego konta (jako dowód wiedzy i rozwoju). Załóżmy, że udało Ci się powiększyć swoje konto do 500 000, a następnie możesz zaoferować swoją pomoc innym, ponieważ będziesz mieć swoje konto w standardzie (i dowód pracy).

Działa to zarówno w przypadku kont osobistych, jak i firm. Oba typy klientów będą potrzebować informacji i pomocy w hakowaniu wzrostu. Możesz spróbować dotrzeć do firm, które mają wielu obserwujących na innych platformach społecznościowych i zaoferować im usługę założenia nowego konta TikTok w ich imieniu. Spróbuj!

Bonus – otrzymywanie płatności za wyświetlenia

Być może wiesz, że na YouTube (i Twitchu) ludzie zarabiają na oglądaniu swoich klipów. W YouTube średnie zarobki wynoszą od 700 do 2 000 USD za każdy milion wyświetleń na Twoim kanale.

TikTok jeszcze tego nie zaimplementował, ale wydaje się, że to tylko kwestia czasu. W sieci dużo się o tym mówi – wiele osób prosi o tę funkcję. Uważnie obserwuj i powiększaj swoje konto tak duże, jak to możliwe, aby jak najwcześniej uzyskać zapłatę za wyświetlenia.

Podsumowując

Chcesz zarabiać na TikTok? Następnie musisz wykonać jedną z następujących czynności:

  • Sprzedawaj produkty innych ludzi
  • Sprzedawaj swoje produkty
  • Promuj swoje piosenki
  • Rozpocznij transmisję na żywo i otrzymuj darowizny
  • Sprzedawaj konta
  • Oferuj usługi doradcze

Jaka jest twoja preferowana metoda?
Zacznij, nie zwlekaj!