fbpx

Planowanie i częstotliwość postów

Może to być bardzo frustrujące, jeśli chcesz rozwinąć swoje konto TikTok i nie wiesz, od czego zacząć. Czasami nie wiesz, jakie filmy powinieneś tworzyć.

W tej lekcji porozmawiamy o planie treści, a przede wszystkim o tym, jak przygotować Cię do rozpoczęcia publikowania.

Wspomnieliśmy wcześniej, w innej lekcji, że powinieneś pisać przynajmniej trzy razy dziennie na samym początku, kiedy zaczynasz swoje konto. To może wydawać się dużo, ale to dobra praktyka, jeśli chcesz szybko rozwijać swoje konto.

Tak więc, aby móc publikować tak wiele razy dziennie, najlepszą strategią jest zbiorcze tworzenie treści z wyprzedzeniem. Po prostu poświęć godzinę lub dwie, a nawet trzy, tylko jeden dzień w tygodniu, w którym nagrywasz wszystkie swoje filmy i zapisujesz je do przyszłego opublikowania.

Kiedy prowadzisz firmę, nie masz czasu i siły psychicznej ani siły, aby nagrywać i edytować 2 lub 3 razy dziennie, każdego dnia. Masz wiele innych zadań do wykonania.

Najlepiej więc poświęcić pół dnia lub nawet godzinę i po prostu stworzyć jak najwięcej treści, zapisać je, a następnie opublikować w kolejnych dniach.

Planowanie treści TikTok

Trendy na TikTok zmieniają się bardzo szybko. Dlatego stworzenie długiego planu treści, na przykład produkcja filmów na następny miesiąc, niekoniecznie jest dobrym pomysłem.

To jest coś, co jest bardzo powszechne na Instagramie, Twitterze lub na niektórych innych platformach. Influencerzy mają zwykle długie kalendarze postów z miesięcznym lub nawet dłuższym wyprzedzeniem.

Jednak na TikTok nie jest zalecane. Dobrze jest mieć plan publikowania postów na nadchodzący tydzień. Ale trendy zmieniają się tak szybko, że jeśli planujesz coś zbyt daleko naprzód, może to już nie być popularne. Nie chcesz przegapić fal.

Jak wybrać zawartość do wyprodukowania

Jeśli zastanawiasz się, jakiego rodzaju filmy zamierzasz produkować, najlepszą rzeczą do zrobienia na początku jest wyszukiwanie odpowiednich hashtagów dla Twojej konkretnej branży.

Na przykład, jeśli chcesz szukać marketingu – będzie to bardzo szeroki temat. Powinieneś zawęzić zakres i zamiast tego poszukać wskazówek marketingowych.

Jeśli wyszukujesz #marketingtips, masz zamiar wyświetlić najpopularniejsze filmy wideo, czyli użytkowników używających hashtagu lub słowa kluczowego „porady marketingowe” uporządkowane według popularności.

U góry pierwsze wideo jest najpopularniejsze, a w miarę przewijania w dół będzie coraz mniej popularne. W ten sposób dowiesz się, jakie rodzaje filmów przyciągają uwagę; jakie rodzaje filmów faktycznie sprawdzają się w Twojej niszy.

To najlepszy sposób, aby dowiedzieć się, jakie treści należy tworzyć. Możesz zapisać wszystkie filmy, które Twoim zdaniem są interesujące i zabawne w Twojej niszy, aby później wykorzystać je jako inspirację do tworzenia treści.

Ponownie, nie chcesz po prostu kopiować i wklejać filmów w swojej niszy. Ale chcesz znaleźć osoby, które już dobrze sobie radzą i uczyć się od nich.
Możesz uczyć się na ich przykładach, analizować, zobaczyć, co działa, i tworzyć własne treści.

Jak uzyskać pomysły dotyczące treści

Zobaczmy teraz więcej sposobów na czerpanie inspiracji do tworzenia własnych kreatywnych treści.

Wyzwania

Pierwszym sposobem na zdobycie większej liczby pomysłów na treści jest śledzenie wyzwań i dołączanie do nich . O wyzwaniach rozmawialiśmy na osobnej lekcji. Jeśli nie wiesz, co robić dalej na TikTok, jeśli nie masz pomysłu na film, możesz łatwo podjąć wyzwania.

Niemal każdego dnia pojawiają się nowe wyzwania. Możesz w nich uczestniczyć i zrobić wiele fajnych filmów.

Efekty

Efekty to kolejna łatwa metoda tworzenia nowej treści, gdy nie masz pomysłów. Możesz wypróbować efekty popularne lub nowo wydane. Cały czas pojawiają się nowe i możesz je sprawdzić i wypróbować różne scenariusze. Nawet jeśli niektóre efekty nie są popularne, nadal możesz ich używać i wykonywać własne spiny, być może możesz rozpocząć nowy trend.

Trendy

Tak więc, jak powiedzieliśmy na poprzednich lekcjach, jeśli widzisz coś w swoim kanale dwa lub trzy razy, prawdopodobnie jest to trend.

Jeśli widzisz w kółko pewien efekt, dźwięk lub dźwięk od różnych osób, to zdecydowanie jest to trend i powinieneś wskoczyć na to. To łatwy sposób na tworzenie nowych treści, gdy brakuje Ci pomysłów, ale musisz działać szybko. Trendy zmieniają się bardzo szybko na TikTok i chcesz wykorzystać ich dynamikę.

Śledź ludzi w swojej niszy

Możesz zdobyć nowe pomysły na treści, obserwując ludzi sukcesu w swojej niszy. Możesz się od nich uczyć, inspirować i robić podobne filmy. Możesz przejrzeć ich profil, obejrzeć najpopularniejsze filmy, które są odpowiednie dla Twojej firmy, a następnie uczyć się od nich i tworzyć własne filmy.

Hashtagi

Omówiliśmy już hashtagi, czym są i jak są używane. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej pomysłów na treść i jakie wideo zrobić dalej, możesz wyszukać różne hashtagi.

Na przykład w niszy związanej z nieruchomościami możesz wyszukać #realestatetips, przewijać filmy, a następnie zobaczyć, czy jest coś, co pasuje do Twojej osobowości, stylu komunikacji, a ja robię własną wersję tego filmu.

Podsumowując, nawet jeśli nie masz pojęcia, jakie treści stworzyć dla TikTok, istnieje pięć różnych sposobów na czerpanie inspiracji do swoich filmów: uczestnicz w wyzwaniach, wypróbuj nowe lub popularne efekty, podążaj za trendem TikTok, obserwuj ludzi w swojej niszy, aby znaleźć inspirację i sprawdź odpowiednie hashtagi, aby znaleźć nowe pomysły.