fbpx

Nadchodzące funkcje

Wielu może nie zdawać sobie z tego sprawy, ale Chiny kontynentalne mają własną wersję TikTok. Nazywa się Douiyn.

Ta wersja jest wydana przez tę samą firmę, ma to samo logo i to samo. Co najważniejsze, ma mnóstwo nowych funkcji, których nie ma w zachodniej wersji.

Jest to bardziej zaawansowana wersja, która ma wiele funkcji, które spodziewamy się w najbliższej przyszłości w wersji globalnej. Jeśli chcesz mieć prognozę, jakie nowe funkcje zostaną zaimplementowane w biznesowej wersji TikTok, wystarczy spojrzeć na chińską wersję i zobaczyć, co ostatnio tam zrobiono.

Możesz więc zobaczyć, jak ważna jest ta wiedza dla Twoich kampanii marketingowych i jak możesz wykorzystać tę wiedzę, aby wyprzedzić konkurencję.

Jak to działa

TikTok najpierw testuje i wdraża nowe funkcje w chińskiej wersji, a gdy tylko uzyska wystarczającą ilość informacji i jest pewien powodzenia danej funkcji, wdraża ją również w wersji zachodniej (globalnej).

Cechy szczególne

Może to Cię zaciekawić, ale większość treści w zachodniej wersji TikTok to rozrywka. Z drugiej strony chińska wersja jest silnie ukierunkowana na treści edukacyjne.

Stanowi to dużą różnicę w sposobie używania TikTok.

Nowe funkcje chińskiej wersji TikTok

  1. Możliwość zakupu produktów bezpośrednio z filmów
  2. Możliwość rezerwacji pokoju bezpośrednio z filmów
  3. Możliwość odbycia wirtualnego spaceru (po sklepach, restauracjach i innych tego typu firmach) bezpośrednio z filmów
  4. Recenzje oznaczone tagami geograficznymi
  5. Filmy pełnometrażowe

1. Kupowanie produktów bezpośrednio z filmów

Ta funkcja umożliwia tworzenie linków bezpośrednio z klipów. Możesz linkować do sklepów (które oferują programy partnerskie, takie jak Amazon) i otrzymywać prowizję. Tak więc, jeśli prowadzisz jakąkolwiek kampanię afiliacyjną, wiedz, że ta funkcja może być dla Ciebie samorodkiem złota. Klipy (zawierające produkt) mają przycisk, który możesz kliknąć i który przeniesie Cię do sklepu, z którego możesz dokonać zakupu.

Będziesz mógł kupować produkty bezpośrednio z filmów! Jest to świetne rozwiązanie dla sprzedawców afiliacyjnych, a także producentów (ponieważ możesz sprzedawać dowolny rodzaj produktu).

Jako przykład załóżmy, że sprzedajesz nowy rodzaj napoju. Jeśli masz też kilkunastu influencerów, którzy ją promują, to będziesz mógł ją bezpośrednio sprzedać (bo klipy będą miały przycisk, który przeniesie widza bezpośrednio na stronę zakupu). Jest to niesamowicie potężne i wkrótce powinniśmy to zobaczyć w zachodniej wersji TikToka.

Jest to o wiele potężniejsze niż w przypadku Instagrama, ponieważ w TikTok zyskujesz znacznie większą ekspozycję. Istnieje wiele kont, które publikują kilka klipów i uzyskują natychmiastowe obserwacje oraz miliony wyświetleń. Możliwości są ogromne dzięki TikTok, a niektórzy uważają to nawet za bezprecedensowe.

2. Rezerwacja pokoju

To doskonałe narzędzie marketingowe do promocji Twojego pokoju do wynajęcia. Po opublikowaniu oferty na Booking.com i AirBnb.com Twoja oferta może się zgubić wśród tysięcy innych ofert. Musisz więc jakoś to promować! Cóż, dzięki TikTok masz szansę bezpośrednio promować swój pokój wśród widzów. Powiedzmy, że Twój hotel ma niesamowity basen typu infinity… wtedy będzie to niesamowita dźwignia dla klipu TikTok.

Możesz nawet zrobić kampanię influencerów, w której zostaną u Ciebie. Następnie w klipie, który influencerowie publikują na TikTok, pojawi się przycisk „wypożycz”, który przeniesie każdego zainteresowanego widza do Twojego hotelu i zaoferuje opcję bezpośredniej rezerwacji.

3. Wirtualne wycieczki po restauracjach i sklepach

To nie wymaga wyjaśnień. Przynosi niesamowitą wartość zarówno markom, jak i klientom. Wyobraź sobie, że masz możliwość prawidłowego sprawdzenia restauracji przed zarezerwowaniem jej na urodziny.

Bez niespodzianek! Dostaniesz to, za co zapłaciłeś.

4. Recenzje oznaczone tagami geograficznymi

Oznacza to, że do recenzji (tworzonych przez użytkowników) zostanie dołączony tag lokalizacji. Jeśli więc recenzent znajduje się pod określonym adresem, sama recenzja będzie zawierać informacje o lokalizacji.

Znowu jest to bardzo potężna funkcja, której możesz użyć jako biznes … a nawet możesz połączyć ją z kampanią influencer, aby stworzyć hybrydowe podejście marketingowe (więcej informacji w następnej lekcji).

Dzięki temu Twoi widzowie mogą publikować recenzje, które pomogą Twojej marce zyskać wiarygodność oraz wzmocnią odbiorców i fanów.

5. Filmy pełnometrażowe

Oznacza to po prostu, że filmy pełnometrażowe (które oglądasz w kinach) będą również dostępne za pośrednictwem TikTok.

W zachodnim świecie mamy inne aplikacje, które to robią (takie jak Netflix i inne), ale w chińskiej wersji TikTok nie ma takiej potrzeby.

Podsumowując

Nie wszystkie te funkcje zostaną uwzględnione w zachodniej wersji TikTok, to na pewno (i nigdy nie wiemy na pewno, które z nich będą).

Dobrą rzeczą jest to, że możemy użyć chińskiej wersji, aby wskazać nam możliwe zmiany. W ten sposób możemy wyciągnąć cenne spostrzeżenia, które możemy wykorzystać do tworzenia zwycięskich kampanii marketingowych.

Podsumowując, nadchodzące funkcje są bardzo ważne dla strony handlu elektronicznego TikTok. Będziesz mógł kupować produkty, rezerwować pokoje, odbywać wirtualne wycieczki i otrzymywać recenzje ze znacznikami geograficznymi.

Wszystkie te będą dostępne bezpośrednio w aplikacji podczas przeglądania klipów. Być może wkrótce zobaczymy pełne filmy bezpośrednio na TikTok, więc bądźcie czujni!