fbpx

Muzyka na TikToku

Dźwięk jest najważniejszym elementem Twojego TikToks zaraz po filmie.

Tak więc w tej lekcji porozmawiamy o tym, jaką rolę odgrywają dźwięki, jak wykorzystać piosenki na swoją korzyść i znaleźć odpowiednie dźwięki, które pomogą Ci przyciągnąć więcej uwagi i rozwinąć swoich zwolenników.

Tiktok był pierwotnie aplikacją o nazwie Musical.ly. Zaczęło się jako aplikacja do synchronizacji ruchu warg.

Dźwięki i piosenki zawsze były jego istotną częścią.

TikTok powoli zmienia sposób działania branży muzycznej.

Old Town Road Lil Nas X stało się numerem jeden na liście Billboard w USA i jest rekordzistą świata przez najdłuższy czas, jaki spędził na pierwszej liście.

Wszystko zaczęło się, gdy ktoś przesłał to na TikTok. Używają go w swoich filmach i wielokrotnie go używali, co stało się wirusowe.

Możesz więc sobie wyobrazić, jak ważne są dźwięki w aplikacji.

Istnieją 3 sposoby używania dźwięków w TikToksie:

1. Nagrywanie własnego dźwięku

Nie musisz używać utworów do każdego filmu przesyłanego na platformę. Możesz także nagrać własny głos i używać go jako dźwięku.

2. Użyj utworów lub muzyki, istniejących lub zaimportowanych przez Ciebie

Większość filmów na TikTok niekoniecznie musi ktoś mówić, ale nawet jeśli zdecydujesz się użyć własnego głosu w swoich filmach, aby dodać więcej wartości do swojej wiadomości, nadal możesz użyć utworu jako podkładu muzycznego. W TikTok jest wiele 15-sekundowych utworów, których możesz użyć. Alternatywnie możesz zaimportować muzykę lub inne utwory, których jeszcze nie ma na platformie.

Powinniśmy jednak wspomnieć, że jeśli zdecydujesz się zabrać głos w swoim filmie, możesz stracić szansę na rozprzestrzenienie się wirusa w innych krajach z powodu bariery językowej. To samo dotyczy sytuacji, gdy zdecydujesz się dodać tekst do swojego filmu – w zależności od języka wybranego dla tekstu. Z reguły, jeśli używasz bardzo popularnej piosenki zamiast mówić lub używać tekstu, masz większą szansę na zarażenie się wirusem na całym świecie niż tylko we własnym kraju.

3. Importuj dźwięki z programów telewizyjnych lub innych popularnych filmów na TikTok lub YouTube

Jedną rzeczą do zapamiętania jest to, że w TikTok nie musisz używać własnej oryginalnej piosenki, nie musi to być nawet piosenka ani muzyka, może to być po prostu dźwięk.

Na przykład możesz zaimportować część rozmowy ze słynnego programu telewizyjnego i stworzyć własny skecz, odtwarzając go samodzielnie.

Wszystko to są świetne sposoby na używanie dźwięków i piosenek w TikTok.

Teraz, jeśli przewiniesz stronę Dla Ciebie, zauważysz piosenki, które się powtarzają, a ludzie wykonują własną wersję skeczu na tej samej piosence. To są trendy lub wyzwania, które są bardzo popularne wśród odbiorców TikTok. Jeśli natkniesz się na tę samą piosenkę 4 lub 5 razy z rzędu, tego samego dnia, to prawdopodobnie jest to nowy trend. Piosenka działa jak klej do wszystkich filmów w tym trendzie. Tak więc, kiedy ktoś słyszy piosenkę, wie o trendzie i zostanie dłużej, aby obejrzeć wideo.

Podczas oglądania wideo na dole, tuż pod opisem, zobaczysz tytuł utworu. A jeśli klikniesz w prawą dolną ikonę, zobaczysz wszystkie filmy, które wykorzystały tę piosenkę – te bardziej popularne są na górze. Tutaj możesz dodać utwór do Ulubionych, jeśli chcesz go użyć później, lub po prostu rozpocząć nowy TikTok za pomocą tego utworu.

Widzisz, jest to popularny trend, ponieważ wiele osób używa tej piosenki.

Najlepszą praktyką podczas przewijania tiktoksów jest po prostu zapisanie ulubionych utworów na później. Ze względu na dynamikę TikTok prawie niemożliwe jest zapamiętanie nazw popularnych piosenek, których chcesz użyć w swoich filmach. Tak więc zapisanie ich w Ulubionych pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu. Jeśli zauważysz piosenkę, która pojawia się tego samego dnia, na przykład 3 lub 4 razy. Jest to zdecydowanie trend i możesz zapisać ten utwór lub dźwięk, a później zdecydować, czy chcesz go użyć we własnych filmach.

Jeśli chcesz użyć utworu lub dźwięku z Ulubionych, musisz wykonać następujące czynności:

  • Kliknij przycisk plusa, aby rozpocząć wideo
  • Kliknij „Dźwięki” u góry
  • Zobaczysz ekran, na którym możesz wyszukać utwór, skorzystać z polecanych utworów i tak dalej
  • Kliknij kartę Ulubione
  • Zobaczysz listę wszystkich zapisanych utworów

 • Kliknij dźwięk, którego chcesz użyć, a następnie kliknij przycisk czerwonego znacznika wyboru po prawej stronie

Jeśli chcesz użyć utworu zaraz po jego odkryciu, zamiast zapisywać go w Ulubionych, możesz kliknąć u dołu na „użyj tego dźwięku”. Spowoduje to otwarcie aparatu, a na górze już ma tę piosenkę. Teraz, jeśli coś nagrywasz, możesz usłyszeć dźwięk w tle.

Zauważysz również filmy, które nie używają określonego utworu i mają „oryginalny dźwięk” w nazwie utworu. Nagrali swój własny głos – to coś, co faktycznie powiedzieli na wideo. Jeśli klikniesz na dźwięk, zobaczysz pierwszy film z zaznaczeniem „oryginał”. Oczywiście, ludzie też mogą wskoczyć na ten dźwięk, zrobić lektor i nagrać własną wersję wideo – tak powstają trendy. Ktoś widzi lub słyszy zabawny dźwięk i umieszcza go ponownie. Następnie inni ludzie publikują go ponownie i ponownie, aż stanie się wirusowy.

Tak więc za każdym razem, gdy nagrywasz wideo i publikujesz je, inne osoby mogą używać tego dźwięku w swoich filmach. Jeśli jesteś biznesem lub muzykiem, może to być naprawdę dobra rzecz. Jeśli twoja piosenka zyskuje popularność i staje się wirusowa, oznacza to niesamowity branding i naprawdę dobrą ekspozycję.

W ten sposób piosenka Old Town Road stała się wirusowa.

Oto inny sposób odkrywania piosenek dla swoich tiktoków:

 • kliknij przycisk plusa, który otworzy aparat
 • kliknij przycisk „Dźwięki” u góry
 • spowoduje to otwarcie strony odkrywania ze wszystkimi piosenkami dostępnymi w Twoim regionie
 • kliknij „TikTok Viral” – zobaczysz utwory, które są obecnie wirusowe
 • możesz wybrać utwory, które lubisz i dodać je do ulubionych
 • lub możesz po prostu użyć utworu, który chcesz – kliknij utwór, a następnie kliknij przycisk z czerwonym znacznikiem wyboru

W ten sposób możesz używać i odkrywać utwory, dodawać je do Ulubionych lub przesyłać własne oryginalne dźwięki. Pamiętaj tylko, że każdy może opublikować ponownie. Ale to właśnie sprawia, że ​​TikTok jest zabawny, ponieważ możesz używać elementów filmów innych osób i nadawać im własny spin.