fbpx

Marketing afiliacyjny

Marketing afiliacyjny to świetny sposób na zarabianie na koncie TikTok. Różni się od influencer marketingu (o którym mówiliśmy w poprzedniej lekcji).

Dzięki influencer marketingowi firma zarabia z góry, ale dzięki marketingowi afiliacyjnemu promujesz produkt i uzyskujesz część sprzedaży generowanej przez Twoich obserwujących.

Masz twoją uwagę? Czytaj dalej… 

Jak to działa?

  1. Najpierw musisz zidentyfikować firmę, która ma program partnerski i która jest odpowiednia dla Twoich odbiorców.
  2. Następnym krokiem jest zarejestrowanie się w ich programie i akceptacja.
  3. Na koniec dadzą ci specjalny link, którego będziesz używać w swoim profilu TikTok

Za każdym razem, gdy jeden z Twoich obserwujących kliknie specjalny link i kupi produkt, otrzymasz prowizję. Widzisz więc, jak zyskowne może być to (wiedząc, jak łatwo jest zdobyć obserwujących na TikTok i zwiększyć liczbę obserwujących).

Pasywny dochód

Najlepsze w marketingu afiliacyjnym jest jednak to, że jest to raczej pasywny rodzaj dochodu!

Po opublikowaniu specjalnego linku na swoim koncie, po prostu musisz skupić się na zdobywaniu większej liczby obserwujących i rozwijaniu swojego konta (a nie na negocjowaniu umów z markami i innych czasochłonnych zadaniach, jak w przypadku marketingu influencerów).

Jak widać, marketing afiliacyjny jest bardzo atrakcyjny! Na Instagramie, a nawet Facebooku, ludzie wygenerowali setki tysięcy dolarów dzięki przynależności. To bardzo lukratywny biznes i powinieneś zacząć go doić już teraz!

Inne korzyści

  • Masz dużo większą kontrolę nad kampaniami
  • Nigdy nie musisz mieć bezpośredniego związku z firmą
  • Możesz sprzedawać, promować lub reklamować produkty w dowolny sposób (oczywiście każda firma ma TOS dla swoich programów, ale jest to raczej luźne
  • masz dużo miejsca na kreatywność i promowanie produktów (lub usług) w dowolny sposób.

Ile możesz dostać?

Zależy to od firmy i produktu, ale w przypadku niektórych ebooków (i podobnych produktów) może wynosić od 10% do (nawet) 75%.

To, ile zarabiasz, zależy od Ciebie! Zależy to od trafności dla Twoich odbiorców, od procentu, jaki otrzymujesz od firmy, a także od wielu innych czynników. Nie martw się jednak, szybko sobie z tym poradzisz – marketing afiliacyjny nie jest wymagający! Jest to dość proste i poczujesz to (i potencjał) w kilku próbach.

Specyfika dochodów

Specyfika odbiorców będzie miała duży wpływ na Twoje zarobki. Aby zmaksymalizować swoje dochody:

  • Skoncentruj się na tworzeniu grona osób mieszkających w bogatym kraju
  • sprzedawać drogie produkty
  • pracować dla firm oferujących duże prowizje

Zgoda, to niełatwe zadanie! Wymaga badań, ale optymalnie taki powinien być twój cel.

Twój dochód będzie w dużej mierze zależał od relacji, jakie masz z obserwującymi. Staraj się stworzyć rodzaj osobistego / bliskiego związku, staraj się zdobyć zaufanie odbiorców i zawsze oferuj cenne informacje, których nie mogą uzyskać w innych miejscach. To sprawi, że staną się wierzącymi i sięgną do kieszeni, by kupić polecany przez Ciebie produkt (bez wahania).

Po pierwsze uczciwość

Pamiętaj : aby utrzymać wysokie zaufanie, promuj tylko produkty wysokiej jakości, które sam wypróbujesz i uznasz za najlepsze! Nigdy nie próbuj oszukiwać, oszukiwać ani w inny sposób wykorzystywać swoich obserwatorów. Ludzie są inteligentni i możesz zrujnować swoje konto, jeśli nie masz silnych zasad i uczciwości!

Jakie są najlepsze platformy partnerskie?

Istnieje wiele platform oferujących programy partnerskie. Dlatego moja najlepsza rada to przeprowadzenie badań i skupienie się na trafności. Wybrane przez Ciebie produkty i usługi muszą pasować do Twoich odbiorców. Muszą pasować jak ulał. Muszą pozytywnie wpłynąć na twoich odbiorców i przekonać ludzi, aby zwiększyli zaufanie, które ci pokładają (jako ich mentor i wzór do naśladowania).

ClickBank  to jedna z najczęściej używanych platform. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że oferują ogromne prowizje. Możesz łatwo znaleźć produkty, które oferują do 75% prowizji. Jeśli się nad tym zastanowić, to lepsze niż samodzielne posiadanie produktu! Większość produktów w ClickBank jest cyfrowych, więc dobrze pasują, jeśli masz odbiorców rozsianych po całym świecie.

Z drugiej strony, jeśli chcesz promować produkty fizyczne, najlepszym rozwiązaniem jest  Amazon . Największy e-sklep na świecie oferuje dość ciekawy program partnerski, który może być odpowiedni dla Twoich odbiorców. Najlepszą rzeczą w byciu partnerem Amazon jest to, że dostajesz część wszystkich produktów, które Twoi obserwatorzy umieszczą w swoim koszyku (nawet jeśli promowałeś tylko jedną rzecz). Tak więc, nawet jeśli promujesz tylko telewizję, jeśli Twój obserwujący kupi również lodówkę i materac, otrzymasz część wszystkich tych produktów! Tak, to całkiem fajne, wiem. Upewnij się, że bierzesz pod uwagę zostanie współpracownikiem Amazon, wiele osób zarabiało na tym duże pieniądze.

Jeśli chcesz promować i sprzedawać odzież, możesz wypróbować  TeeSpring . Możesz również użyć go do stworzenia własnych T-shirtów (lub bluz), a następnie promować je na swoim koncie.

W marketingu afiliacyjnym możliwości są nieograniczone. Wszystko sprowadza się do przeprowadzonych przez Ciebie badań i specyfiki Twoich odbiorców.

Podsumowując

Marketing afiliacyjny jest jedną z najstarszych strategii opisanych w książce (zaczął się, gdy blogi były popularne).

Działa poprzez specjalne linki, które śledzą użytkownika i sprzedaż.

Dostajesz dobry procent od każdej sprzedaży i jest to bardzo lukratywny biznes.

Twoje zarobki będą zależeć od implementacji i specyfiki odbiorców.

Marketing afiliacyjny może być najlepszą dostępną metodą dochodu pasywnego.