fbpx

Jak zarabiać jako influencer

Dzisiaj omówimy różne sposoby zdobycia koncertu od dużej marki jako influencera. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie ma dolnej granicy, aby zacząć zdobywać koncerty jako influencer. Marki będą zawierać umowy z influencerami, nie tylko na podstawie liczby obserwujących, ale także rodzaju treści i innych kluczowych wskaźników.

Jest oczywiście ogólna zasada:  im większe  masz konto , tym łatwiej będzie negocjować i zdobędziesz więcej koncertów. Dzięki TikTok 100 tys. Obserwujących to dobry punkt wyjścia do wspaniałego koncertu ze znanymi firmami.

Są tu właściwie  3 opcje  … Przejdźmy od razu i omówmy cały proces.

Opcje zdobywania koncertów

  • Bezpośrednie wiadomości
  • Korzystanie z platformy
  • Korzystanie z agencji lub agenta

1. Wiadomość bezpośrednia

To dość oczywiste. Ci  DM firm  , które znasz (lub ich produkty zostały przetestowane) i powiedz im, można promować swoje usługi lub marki na swoim kanale.

Najlepszą praktyką jest to, że kiedy kontaktujesz się z firmą, nie powinieneś jej po prostu przesyłać na zimno. Nie mów tylko, że chcesz współpracować, i zostaw to temu. Zamiast tego  bądź kreatywny , spróbuj zaczepić ich pod kątem. Powiedz im więcej o rodzaju tworzonych treści i korzyściach dla nich (i pomoże im dotrzeć do większej liczby klientów). Kluczową kwestią na wyciągnięcie ręki jest wyjaśnienie, dlaczego chcesz pracować z określoną firmą. Poinformuj ich, że korzystasz z ich produktu i cieszysz się nim, a możesz promować go jako zaawansowany użytkownik.

Podsumowując, skup się na tym, gdy kontaktujesz się z firmami:

  • Dlaczego
  • Jak

A jeśli chcesz pójść o krok dalej, możesz nawet utworzyć film z wyprzedzeniem!

To nie jest pewny przepis, ale zdecydowanie zwiększy szanse na dostanie się na koncert.

2. Korzystanie z platformy

Istnieje mnóstwo platform influencerów. Jeśli szybko wyszukasz w Google „platformę influencerów”, otrzymasz co najmniej 10 dużych.

Plemię  to platforma, po której musisz się poruszać. Ma dedykowaną sekcję TikTok i różni się nieco od innych w tej przestrzeni. Po utworzeniu konta możesz zobaczyć, które marki potrzebują pomocy oraz możesz stworzyć klip i wysłać go do akceptacji. Oczywiście inne influencerki też będą wysyłać swoje klipy, więc to jest aukcja. Firmy widzą wszystkie przesłane klipy i wybierają ten, który najbardziej im się podoba.

Inne platformy do rejestracji:

  • Upfluence Inc.
  • Bez cukru
  • Viral Nation
  • Oczywiście
  • Potężny społecznie

Pamiętaj, że jest to  gra liczbowa , więc najlepiej jest zarejestrować się na jak największej liczbie platform. Załóż konta  ze wszystkimi dużymi i zajmij się tworzeniem treści. Może minąć trochę czasu, zanim zostaniesz zauważony, ale po kilku koncertach zyskujesz przyczepność i  zaczynasz zarabiać duże pieniądze .

Jedną z zalet bycia wpływowym i tworzenia klipów promocyjnych jest to, że  dostajesz mnóstwo darmowych rzeczy ! Od pobytów w hotelach po napoje, elektronikę… Widziałem to wszystko!

3. Korzystanie z agencji

To jest dobre rozwiązanie tylko dla  dużych influencerów ! Agencje oczywiście wezmą na siebie dużą część zysków, ale też zrobią dużą część wysiłku (potrzebnego do wylądowania w pierwszej kolejności).

Więc naprawdę warto mieć kogoś do czynienia z płatnościami i negocjacjami… To daje Ci dodatkowy czas na skupienie się na tworzeniu lepszych treści! Agenci zwykle pobierają od 10% do 25% zysku.

Na początek możesz wypróbować  Fanbytes  – to największa na świecie platforma influencerów TikTok. Jest bardzo popularny i mogą skontaktować Cię z Warner, Atlantic, Universal i podobnymi.

Podsumowując

A więc gotowe – teraz wiesz, jak zdobywać koncerty jako influencer.

Wiesz, jak podejść do marek za pośrednictwem DM, a także jakich platform użyć, aby dotrzeć do firm, które prowadzą kampanie promocyjne w TikTok.

Następny krok?

Zacznij szukać!