fbpx

Jak działa algorytm TikToka

W tej lekcji porozmawiamy o algorytmie TikTok, a na koniec zrozumiesz, jak to się dzieje, że niektóre filmy mogą stać się wirusowe, mieć miliony wyświetleń bez żadnych obserwujących na koncie.

Kiedy więc publikujesz na Instagramie, Twoje treści będą wyświetlane tylko osobom, które już są Twoimi obserwatorami. A rozwój może być bardzo trudny, ponieważ trudno jest wyjść z tego kręgu wyznawców.

Ale na TikTok jest inaczej. Kiedy po raz pierwszy opublikujesz wideo, zostanie ono pokazane małej grupie osób. Jeśli niewielka grupa ludzi zaangażuje się w film, algorytm uzna, że ​​film jest dobry i zostanie wyświetlony większej liczbie osób.

Istnieją oczywiście różne znaki lub zmienne, które algorytm bierze pod uwagę, aby określić, czy Twój film jest dobry, czy nie.

Zasadniczo, jeśli Twoje filmy cieszą się dużym zainteresowaniem i dużym zainteresowaniem, oznacza to, że są dobre i będą wyświetlane na stronach Dla Ciebie większej grupy osób. Grupa ludzi będzie się po prostu powiększać i nie ma górnej granicy tego, ile uwagi możesz uzyskać.

Prawdopodobnie widziałeś konta, na których opublikowano może jeden lub dwa filmy, naprawdę nie zwracając uwagi. Nie mają obserwujących i opublikują jeden film, który wysadzi milion wyświetleń. To nigdy nie mogłoby się zdarzyć na Instagramie ani Facebooku.

Jednak w TikTok algorytm działa zupełnie inaczej. Możesz zdobyć wirusowy hit bez konieczności bardzo ciężkiej pracy, aby najpierw zwiększyć bazę obserwujących. Gdy zdobędziesz wirusowe wideo, zdobędziesz nowych obserwujących i następnym razem będzie łatwiej wirusowo.

Więc im więcej dobrych treści możesz wyprodukować, tym łatwiej będzie stworzyć coś, co może stać się wirusowe z dnia na dzień. Najważniejsze jest, aby publikować filmy i zwiększać swoje szanse na trafienie dobrego filmu, który ma się zacząć.

Prawda jest taka, że ​​nikt tak naprawdę nie wie, jak dokładnie algorytmy określają, jak dobry jest Twój film. Ale wykonaliśmy wiele testów i możemy określić, które zmienne mają większy wpływ niż inne.

Z tego, co widzieliśmy do tej pory, najważniejszą rzeczą, która przyczyni się do sukcesu Twojego filmu, jest czas oglądania . Nie tylko, jak długo ludzie oglądają Twój film, ale także czy oglądają go ponownie.

Dlatego ważne jest, aby tworzyć filmy, które można oglądać w kółko. Algorytm zobaczy, że Twój film cieszy się dużym zainteresowaniem i pokaże go większej liczbie osób.

Tak więc pierwszą zmienną w algorytmie TikTok jest czas oglądania i ponownego oglądania. Następną zmienną jest: liczba akcji .

Kiedy udostępniasz wideo na różnych platformach społecznościowych, WhatsApp, Messenger lub po prostu udostępniasz łącze innym osobom, algorytm TikTok określi, że ludzie lubią wideo na tyle, aby udostępnić je znajomym.

Trzecią najważniejszą rzeczą w algorytmie TikTok są komentarze . Oczywiście posiadanie wielu komentarzy oznacza, że ​​Twoje treści są angażujące, czyli takie, które rozpoczynają rozmowę. Ale innym powodem, dla którego komentarze faktycznie pomagają Twojemu filmowi, jest to, że gdy ludzie piszą komentarz, wideo jest odtwarzane w tle.

A jeśli wpiszą długi komentarz, nawet jeśli jest to negatywny, wideo może być odtwarzane kilka razy w tle, pomagając w czasie oglądania, to właściwie najważniejszy czynnik w algorytmie TikTok.
Ostatnim czynnikiem wpływającym na algorytm TikTok jest liczba polubień .

Polubienia na TikTok nie są tak ważne, jak np. Na Instagramie czy Facebooku, liczy się czas oglądania .

Podsumowując, algorytm bierze pod uwagę cztery zmienne, określając popularność Twojego filmu i czy powinien pokazywać go coraz większej liczbie osób:

  • najważniejszy jest czas oglądania
  • Numer dwa to akcje
  • Numer trzy to komentarze
  • i wreszcie polubienia .

Oto, co musisz wiedzieć o algorytmie. Jeśli chcesz tworzyć sprytne filmy, które pomogą Ci wydłużyć czas oglądania, masz duże szanse na odniesienie takiego sukcesu, jaki chcesz, dzięki czemu Twoje filmy staną się wirusowe i szybko rozwiniesz swoje konto.