fbpx

Dodaj opis i #hashtagi

Hashtagi w TikTok są używane w zupełnie inny sposób niż na przykład na innych platformach społecznościowych, takich jak Instagram czy Facebook. W tej lekcji porozmawiamy o hashtagach i opisach filmów oraz o tym, jak je wykorzystać, aby uzyskać jak największą liczbę wyświetleń.

Opis

Twój opis TikTok jest ograniczony do 150 znaków, który obejmuje hashtagi, które możesz dodać. W przeciwieństwie do podpisu, z którym jesteś używany na Instagramie, tutaj opis jest bardzo krótki. Większość tiktokerów nawet nie dodaje opisu.

Możesz wykorzystać pole opisu jako okazję do zwiększenia wartości swojego filmu i uczynienia go jeszcze bardziej wciągającym. Możesz opisać to, co dzieje się w filmie, w jednym lub dwóch krótkich zdaniach lub, najlepiej, możesz dodać inną perspektywę lub inny widok i uczynić go bardziej interesującym.

Hashtagi

Jak już wiesz na Instagramie, hashtagi służą do zdobywania wyświetleń i popularności. Dlatego publikując film lub zdjęcie na Instagramie, dodasz również hashtagi w podpisie lub w komentarzach.

Wiele wyświetleń uzyskujesz bezpośrednio z hashtagów, ponieważ ludzie na Instagramie będą wyszukiwać popularne hashtagi.

Jednak w TikTok ludzie odkrywają filmy na swoim kanale, na stronie Dla Ciebie, a nie za pomocą różnych hashtagów. Możesz oczywiście wyszukiwać bezpośrednie hashtagi na TikTok i niektórzy to robią. Ale nie jest tak popularny jak na Instagramie.

Powiedzmy, że chcesz wyszukać hashtag marketingowy.

  • Kliknij Odkryj i dodaj „marketing” do paska wyszukiwania
  • Kliknij zakładkę „Hashtagi”
  • Kliknij „#marketing”

Zauważysz, że wiele filmów używa tego hashtagu. Jest też wiele innych sugestii dotyczących podobnych hashtagów, takich jak #digitalmarketing, #marketingtips i tak dalej.

Ale kiedy przejdziesz do źródła i zaczniesz przewijać, zobaczysz więcej filmów oznaczonych tagiem #marketing.

Więc hashtagi nadal służą temu samemu celowi, co narzędzie do odkrywania, tak jak w przypadku Instagrama. Ale z niespodzianką.

Na przykład na Instagramie najpopularniejsze hashtagi są najtrudniejsze do wyeksponowania, ponieważ mają największy ruch i największą konkurencję.

A potem wraz ze spadkiem popularności konkurencja spada. Tak więc, gdy dopiero zaczynasz, powinieneś wybrać mniej popularne hashtagi, ponieważ łatwiej będzie Ci konkurować i uzyskać wyższą pozycję w rankingu.

Jednak w TikTok, jeśli wchodzisz w interakcję z filmami na określony temat – polubienie filmu, komentowanie, a nawet wyszukiwanie hashtagu, algorytm pozna Twoje preferencje i pokaże więcej filmów na ten sam temat na stronie Dla Ciebie.

Szukając konkretnego hashtagu w TikTok, zauważysz, że wszystkie filmy są uporządkowane na podstawie ich popularności. Tak więc te naprawdę popularne, z dużą liczbą wyświetleń, polubień i ogólnie zaangażowania, będą wyświetlane u góry, a gdy przewiniesz w dół, zobaczysz te mniej popularne. Oznacza to, że jeśli wybierzesz bardzo popularny hashtag, Twój film może pojawić się na dole i ludziom będzie bardzo trudno go znaleźć.
Wybierając hashtagi do swoich filmów, strategią jest wybranie na początku hashtagu o niskiej popularności, z niską konkurencją – ale nie na tyle, aby nie było nim zainteresowania. Gdy Twoje konto się rozrośnie, możesz dodać bardziej popularne hashtagi i zajmiesz wyższą pozycję.

Hashtag Research

Najlepszym sposobem na znalezienie nowych hashtagów do swoich filmów jest wyszukanie innych filmów w swojej niszy i sprawdzenie, jakich innych hashtagów używają.
Zacznij od karty Odkrywanie i wyszukaj hashtag w swojej niszy – powiedzmy „marketing cyfrowy”.

Jeśli szukasz „marketingu cyfrowego”, najpierw zauważysz kolekcję najlepszych filmów w tej kategorii. Zobaczysz także najważniejsze powiązane hashtagi.
Jeśli więc próbujesz dowiedzieć się, jakich innych dobrych hashtagów możesz użyć dla swojej konkretnej branży lub niszy, powinieneś wyszukać jedno słowo kluczowe, a otrzymasz listę wszystkich hashtagów, które są związane z tym jednym słowem.

I znowu wyniki są uporządkowane według popularności.
Tak więc najwyższy hashtag, #digitalmarketing, ma ponad 330 milionów wyświetleń. Kolejny #digitalmarketingtips ma ponad 21 milionów wyświetleń i tak dalej.

Jeśli klikniesz jeden z sugerowanych hashtagów, powiedzmy #digitalmarketingtips, zobaczysz wszystkie filmy, które używają tego hashtagu. Możesz przeglądać filmy i zauważać różne używane przez nich hashtagi. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że w TikTok używa się mniej hashtagów niż na Instagramie. Podczas gdy na Instagramie możesz użyć do 30 hashtagów, na TikTok nietypowe jest użycie więcej niż 6 lub 7 różnych hashtagów.

Aby dodać opis i hashtagi do swojego posta, wykonaj następujące czynności:

    • Po nagraniu i edycji wideo kliknij Dalej
    • Na ostatnim ekranie znajdziesz pole opisu, w którym możesz opisać swój film, dodać hashtagi, a także oznaczyć znajomych, jeśli chcesz zwrócić ich uwagę

  • Zacznij wpisywać swój opis i hashtagi – zauważysz, że TikTok sugeruje więcej hashtagów podczas wpisywania i możesz wybierać spośród sugestii
  • Kiedy będziesz gotowy, kliknij Gotowe

Podsumowując, badając hashtagi i pomysły na filmy, spójrz na najlepszych wykonawców w swojej niszy i zobacz, co działa najlepiej, jakie hashtagi, ile hashtagów, a nawet pomysły na piosenki lub filmy. Oczywiście bardzo popularne konta TikTok będą mogły używać bardzo dużych hashtagów z dużą konkurencją, a Ty możesz jeszcze nie być w stanie sklasyfikować ich w rankingu.

Ale możesz kliknąć te hashtagi, zobaczyć, jakie inne filmy ich używają i sprawdzić inne odpowiednie hashtagi i tak dalej.