fbpx

5 najważniejszych elementów dobrego wideo

Jeśli przewiniesz filmy TikTok, zauważysz, że spośród wszystkich świetnych postów te, które pojawiają się na stronie głównej i stronie Dla Ciebie, mają pięć wspólnych elementów.

W tej lekcji omówimy każdy z tych elementów, które naprawdę wyróżniają Twoje posty. Pod koniec tej lekcji będziesz wiedział, jak z nich korzystać i sprawić, by działały niezależnie od branży, w której działa Twoja firma.

Dam ci krótki przegląd wszystkich pięciu elementów, a na następnych lekcjach zagłębimy się w każdy z nich.

Pierwszym i najważniejszym elementem jest wideo i rzeczywista treść, która jest umieszczana w filmie. Obejmuje to wyzwania i trendy, które omówimy w specjalnej lekcji.

Numer dwa to dźwięk . Dźwięk jest bardzo, bardzo ważny i może to być piosenka lub dowolna muzyka, którą pobierzesz z TikTok. Może to być również Twój oryginalny dźwięk, coś, co nagrywasz. Na przykład może to być Twój głos wyjaśniający niektóre strategie lub po prostu piosenka w tle. Możesz nawet nagrać swój własny dźwięk, który inni ludzie mogą wykorzystać w swoich filmach. Możesz też importować dźwięki lub muzykę spoza TikTok. Omówimy wszystkie te opcje w osobnej lekcji.

Trzecim elementem świetnego postu są Efekty . Większość trendów i jeden z najłatwiejszych sposobów na rozbudowę konta TikTok to tworzenie filmów przy użyciu efektów, które są obecnie popularne na platformie. Szczegółowo omówimy efekty, ale na przykład efektem może być nakładka na aparat lub jakiś rodzaj rozpoznawania twarzy. TikTok stale dodaje nowe efekty i podkreśla nowe trendy i jest to łatwy sposób na tworzenie filmów, które mogą szybko stać się popularne.

Następnym elementem, który omówimy, są Działania i Tytuły .

Tytuły są ważne, ponieważ to tylko prosty tekst, którego możesz użyć jako tekstu nakładki na swoje filmy, aby podać więcej szczegółów, zwiększyć oczekiwania lub ułatwić śledzenie Twojego filmu przez międzynarodowych obserwatorów. Możesz dodać dodatkowe cenne informacje, które nie są łatwe do wyrwania z kontekstu.

A teraz ostatnim elementem świetnego posta jest Opis i Hashtagi.
Hashtagi na TikTok są trochę inne niż hashtag na Instagramie. Opisy są zwykle znacznie krótsze niż na innych platformach społecznościowych, a na przykład na TikTok używamy znacznie mniej hashtagów niż na Instagramie.
Ale w następnych kilku lekcjach zagłębimy się głębiej we wszystkie te elementy indywidualnie.

Podsumowując, pięć najważniejszych elementów dobrego wideo TikTok to oczywiście wideo, dźwięki, których używasz w filmie, efekty, tytuły i wreszcie hashtagi i opis.

W następnych lekcjach omówimy każdy z nich i wyjaśnimy, jak wykorzystać je na swoją korzyść i jak tworzyć popularne filmy, które przyniosą wyniki biznesowe lub osobistej marki lub rozwiną Twoje konto.